МАКЕДОНИЈА

Сто и три полицајци во изолација, 14 од нив позитивни на Ковид-19

Сто и три прпадници на полицијата се ставени во изолација, а 14 од нив се позитивни на Ковид-19, потврдија за МИА од МВР.

Засега не се знае како дошло до нивно заразување.

Во изолација се ставени полицајци од Скопје, Тетово, но и од други градови.

Поврзани вести

Се зголемуваат заразените од коронавирус: Филипче порача граѓаните да сфатат дека ова не е шега

Никола Поповски

Спасовски во Чучер Сандево: Следува и годишна поддршка за земјоделството и руралниот развој од 200 милиони евра

Осумнаести октомври можен датум за одбележување на 1000-годшнината на Бигорски

Stefanija Kuzmanovska

Амбасадорката Брнс: САД ќе и помогне на македонската влада во борбата против коронавирусот, изразувам жалење за загубените животи

Се вработуваат младите лекари, кои се вклучија во борба против коронавирусот

Берта Китинска

Времето ќе биде облачно, а наместа нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер