МАКЕДОНИЈА Хроника

Судар на пет автомобили: Тешка сообраќајна несреќа на автопатот Велес-Скопје

Од МВР информираат дека пред еден час било пријавено дека на автопатот Велес – Скопје, се судриле пет патнички моторни возила. АМСМ утрово соопшти дека автопатот Велес -Скопје е целосно затворен за сообраќај.

„На автопатот Велес-Скопје, кај местото Кула, случена е сообраќајна незгода помеѓу повеќе возила и автопатот Велес -Скопје е целосно затворен за сообраќај“, се наведува во вонредниот извештај на АМСМ од 8:40 часот.

„На терен се излезени екипи од СВР Велес, се чекаат информации од местото на настанот. Засега нема информации дали има повредени лица во несреќата“, велат од МВР.

Поврзани вести

Ристевска-Јорданова: Медијацијата може да придонесе за подобра слика во судството

Христина Николовска

Спасовски: Голема благодарност за помошта од ЕУ, заедно ќе го победиме коронавирусот

Влатко Зорба

Почнува откупот на тутунот

Влатко Зорба

Мобилна болница со 130 кревети, се поставува до Инфективна

Пицула: Зоран Заев и неговата влада дадоа силен аргумент за отворање на преговорите со ЕУ

Намален бројот на интервенции на Брза помош кај лица во алкохолизирана состојба и од сообраќајни несреќи

Никола Поповски