МАКЕДОНИЈА Хроника

Тешко повреден малолетник од Скопје откако автомобил удрил во него

Пешак на возраст од 15 години од Скопје вчера попладне се здобил со тешки телесни повреди откако во него удрил автомобил.

Како што соопшти МВР, вчера во 16:30 часот било пријавено дека во Скопје на булевар „Александар Македонски“, патничко моторно возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки управувано од Т.В. од Крива Паланка удрило во пешак на возраст од 15 години од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Поврзани вести

Пендаровски: „Рекет“ е тест за отпорноста на институциите од политички влијанија

Viktor Jovanov

Заев: Доколку во Собранието не се донесат суштинските закони значајни за граѓаните, тогаш изборите може и да се одложат

Калеска-Ванчева: Во извештајот на ЕК се констатира напредок во областа на правосудството

ДДВ за храната во угостителството може да се унифицира на 10 отсто

Берта Китинска

Спасовски: Бонус плата за околу 5.000 полициски службеници и вработени во МВР

Stefanija Kuzmanovska

Црвениот крст најави кампањата за обезбедување парична донација за Детската клиника