МАКЕДОНИЈА Хроника

Тинејџер се снима како пали во природа (ВИДЕО)

Тинејџер на социјалната мрежа ТикТок која воглавно се користи за забавни видеа сподели видео на кое се гледа како со запалка потпалува грмушки и го снима пожарот кој го предизвикал.

На видеото не се гледа за која локација се работи. Граѓаните на социјалните мрежи масовно го споделуваат видеото со надеж дека надлежните органи ќе преземаат соодветни мерки.

Поврзани вести

Две млади лица заразени со Ковид -19 во Тиквешко

Царовска во Вевчани: Инвестираме во малите општини, за побрз локален и регионален развој

Касами: Беса ја поддржува секоја одлука која ќе се донесе со консензус околу организација на парламентарните избори

Пендаровски: Многу малку како држава одвојуваме за образованието

Берта Китинска

Собранието денеска треба да го донесе Буџетот за 2020 година

Никола Поповски

Манчевски: На крајот на 2020, Северна Македонија ќе биде масовно дигитализирана земја

Влатко Зорба