МАКЕДОНИЈА

„ТНТ“ одложен поради превентивни мерки за коронавирусот

Случајот „ТНТ“ е одложен поради превентивни мерки на коронавирусот, соопшти судијата Огнен Ставрев.

Следното рочиште е закажано за 19 март во 10 часот.

За случајот се обвинети повеќе лица, меѓу кои ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и тогашниот градоначалник на Општина Гази Баба Тони Трајковски, додека во отсуство му се суди на поранешниот премиер Никола Груевски.

Поврзани вести

Парламентот на Франција утре ќе го ратификува протоколот за НАТО, рече Димитров

Јовановиќ: Каде сака ВМРО-ДПМНЕ да ја води оваа земја, кога не можат да испорачаат про-западни вредности

Манчевски: На ЕНЕР сите документи што ги подготвуваат институциите

Одбележувањето на Илинден под посебни протоколи

Здружение на судии: Најостро ги осудуваме нападите врз независноста на судството

Никола Поповски

Тепачки во манастирскиот комплекс во Лешок, две лица приведени, повредени и полицајци