МАКЕДОНИЈА Хроника

Трагедија кај Катланово: Извадено безживотно женско тело од Пчиња (фото)

Скопските пожарникари извадија безживотно тело на давеничка од реката Пчиња.

„Техничка Интервенција, вадење на давеничка во р.Пчиња- Катланово. Непристапноста и сложениот терен ја отежнуваа работата, на крајот безживотното тело од реката беше извадено“, информираат тие.

Техничка Интервенција вадење на давеничка во р.Пчиња- Катланово непристапноста и сложениот терен ја отежнуваа…

Gepostet von Пожарна Скопје am Mittwoch, 12. August 2020

Поврзани вести

Филипче: Ќе се затворат пет конфекции во Штип до следниот понеделник, за којшто период близу 600 вработени ќе бидат истестирани

Комуналец Охрид: Чистење и собирање на отпадот од крајбрежјето на Охридското Езеро

Мизрахи останува на ставот дека ќе ги држи прес-конференциите пред постојната табла во МТСП

Stefanija Kuzmanovska

Филипче: Радува фактот што секојдневно имаме нови излекувани пациенти

Влатко Зорба

Откриен илегален мигрант и запленети девизи, техничка стока, делови за мобилни телефони

Никола Поповски

Мртов маж пронајден во помошна просторија во струшко