МАКЕДОНИЈА Хроника

Трагедија во Шутка, две деца загинати во пожар

Две деца загинале во пожар во населбата Шуто Оризари откако избувнал пожар во една куќа, дознава  24 инфо.

Пожарот за кратко се раширил и зафатил дел од околните куќи. Горат четири  од нив.

Според МВР, пожарот избувнал во куќа на улицата Брсјачка буна, по што се проширил на три други куќи. Куќата целосно изгорел, а на местото се упатени  екипи за итна медицинска помош.

Поврзани вести

Незаконскиот предлог на Мицкоски за МВР на листа за пратеници во тројката

Александар Тодески

Се помалку имаме пченица, тутун и домати, паѓа и бројот на добитокот

Десетгодишно девојче и жена повредени откако во нив удрил автомобил

Берта Китинска

Повторно се отстрануваше урбана опрема од Охридската чаршија

Влатко Зорба

МАПА: Позитивни 617 лица, во овие 10 македонски градови нема ниту еден заболен од коронавирусот

Берта Китинска

Двајца повредени во пожар во угостителски објект