МАКЕДОНИЈА

Целосно реконструирана улицата Индира Ганди (ФОТО)

Изминатиов викенд со ноќно бележење на хоризонтална сообраќајна сигнализација заврши втората фаза од реконструкцијата на улицата Индира Ганди во општина Шуто Оризари.

-Оваа значајна сообраќајница после повеќе децении е целосно реконструирана во должина од 800 метри, од улицата Бутелски венец до улицата Нов живот. Минатата година улицата Индира Ганди во првата фаза од реконструкцијата беше обновена на должина од 1.100 метри, на потегот од раскрсницата со улицата Босна и Херцеговина и булеварот Словенија до улицата Бутелски, велат од Град Скопје.

Поврзани вести

Кузеска: ВМРО-ДПМНЕ да престане со лажни вести да создава паника кај граѓаните

Случајот со родилката – лекарка која криела контакти, преминува во надлежност на МВР

Тачи: Албанскиот електорат да гласа за ДПА и СДСМ, гласот за ДУИ е неупотребилв

Александар Тодески

Германска комора: Отворени прашања по пресот на Филипче, да се решат во најкус рок

Влатко Зорба

Зголемувањето на пензиите помина на комисијата за труд и социјална политика

Пановски: Требаше да има локализиран карантин во местата кои што беа извор на зараза