МАКЕДОНИЈА

Центар го надмина Аеродром по бројот на заболени

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2267 тестирања, а регистрирани се 386 нови случаи на ковид-19,  од кои 178 Скопје.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје).

• Чаир – 73

• Гази Баба – 147

• Аеродром – 257

• Карпош – 242

• Центар – 265

• Кисела Вода – 157

• Ѓорче Петров – 118

• Бутел – 56

• Шуто Оризари – 13

• Студеничани – 2

• Сарај – 16

• Арачиново – 4

• Илинден – 31

• Сопиште – 4

• Чучер Сандево – 2

• Петровец – 9

• Зелениково – 4

• Странец – 10

• Нераспределен-22“, информира Мнистерството за здравство.

Поврзани вести

Завршена е обновата на неколку регионални патни правци

user3

Маневски: Законот за ЈО се носи со консензус, не со надгласување

Viktor Jovanov

Во училиште во Аеродром настава без мобилни телефони

Берта Китинска

Спасовски: Секој треба да биде одговорен и солидарен, ќе се оствари средба со сите лидери на верските заедници

Филипче: Мерките за заштита од ковид-19 кои се во Собранието мора итно да се донесат

Маркоски: СЗО ја создаде паниката во светот, од сезонскиот грип умираат повеќе лица отколку од коронавирусот