МАКЕДОНИЈА

Учениците од „Илија Николовски – Луј“ и диригентот Ле Фи Фи направија ремек дело (ВИДЕО)

Дека онлајн-наставата може да биде забавна е доказ ова видео.

Учениците од ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“ и диригентот Ле Фи Фи за време на изолацијата направија едно неверојатно ремек дело.Сите пред камера во своите домови ја отвиреа музичката тема од филмот „Пиратите од Карибите“.

Слушнете како звучи кога повеќе од 40 видеа ќе се спојат во едно:

 

Поврзани вести

Се кажуваат имиња, куќи, згради: Граѓаните со предрасуди кон заболените од коронавирусот

Берта Китинска

Затворени се сите гранични премини за влез во државата

Филипче: Ние не знаевме дека на дел од членовите од кризниот штаб во Куманово им е земен брис и чекаат резултати

УСЈЕ: Ние сме транспарентна компанија и не криеме ништо

Ивана Рамаданова

Петровска: Чулев да објасни за 12.000 евра потрошени во Агенцијата за разузнавање за телефонски сметки на Ѓорге Иванов

Stefanija Kuzmanovska

„Цивил“ со барање да се укинат сите привилегии на функционерите