МАКЕДОНИЈА

В понеделник без струја делови на две скопски општини

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 17.02.2020 година (понеделник) без електрична енергија ќе останат делови од општините Бутел и Сопиште.

– во периодот од 08.10 до 15.30 часот, корисниците од улиците Бутелска, Призренска, Галичник, обиколницата Бутел и околината, како и корисниците од ул.30 и Љуботенски Пат. ( општина Бутел )

– во периодот од 08.30 до 15.30 часот, дел од корисниците од село Добри Дол. ( општина Сопиште ).

Поврзани вести

Уставниот суд на колегиум ја разгледуваше иницијатива на адвокатот Миланов за член 353 од Кривичниот законик

Истечен мандатот на поротничка во „Ласкарци“, сепак судењето нема да почне одново

Viktor Jovanov

Нови снимки за „Рекет“: Торбата не е кај Заев (АУДИО)

Влатко Зорба

Проекција на филмови и разговор со култниот режисер Желимир Жилник во Музејот на современата уметност

Изменет сообраќаен режим во Скопје поради Задушница

Влатко Зорба

„Данас“: Случајот со Северна Македонија може да биде обесхрабрувачки за српските граѓани

user4