МАКЕДОНИЈА Политика

ВИДЕО: Од прва рака за 27 април-сведоштва за крвавиот четврток

Четири епизоди со сведоштва за крвавиот 27 април. Како им беше на тие што се соочуваа со нападот врз нивните животи, за што размислуваа, дали јавноста виде се што се случуваше на Крвавиот четврток?

Од ТВ канал Вис кои стојат зад овој проект најавуваат за прв пат сведоштва во прво лице од нападнатите на 27 април- – Петре Шилегов, Дамјан Манчевски, Ѓулумсер Касапи, Павле Богоевски, Благој Бочварски…

Екслузивни снимки, фотографии и силни емоции од денот кој се закануваше да ја загрози безбедноста на државата.

– За болката и стравот, но и за храброста и солидарноста зборуваме во прво лице, најавуваат авторите од ТВ канал Вис.

Секој петок на ТВ Вис ќе се емитуава по една епизода, а стартот со првата епизода е утре на телевизијата.

Поврзани вести

Горан Јосифовски-Џемо го фати осветениот крст во Тетово

Шукова: Игнорантскиот однос на ВМРО-ДПМНЕ допринесе аерозагадувањето да заземе сериозен размер

user3

Чепреганов: Живееме во општество каде обичниот човек е изманипулиран и владее агресија

Влатко Зорба

Османи: С. Македонија преку скринингот е во преговори со ЕУ уште од минатата година

Viktor Jovanov

Јанакиевски: Тешките обвинувања го нарушија мојот углед и ја дисквалификува компанијата „Екоклуб“

Берта Китинска

Првата пациентка нема коронавирус, оди на домашно лекување