МАКЕДОНИЈА

Владата вечерва ќе одржи седница

Владата соопшти дека вечерва ќе одржи седница.

Седницата треба да почне во 20:30 часот, а ќе одржи преку видео-конференциска врска.

Како што соопшти владината прес-служба, заклучоците од седницата ќе бидат соопштени по нејзиното завршување.

Поврзани вести

Зголемување на платата и бенефициран стаж, бара Независниот синдикат на судската полиција

Берта Китинска

Ахмети: Ќе им покажеме на 15 јули да видат кои сме ние

Бранко Азески член на Советодавниот одбор на Мрежата за деловен развој на ЈИЕ

Ивана Рамаданова

СДСМ: Мицкоски се закани дека ќе ја менувал македонската реалност, затоа граѓаните ќе го казнат

Никола Поповски

СДСМ: Системски се грижиме за заштита на животната средина

Ивана Рамаданова

Заев: Одржувањето на изборите на 12 април е затворено прашање и сите партии се согласни со датумот