МАКЕДОНИЈА Политика

ВМРО-ДПМНЕ: На дваесетина дена од почетокот на учебната година СДСМ уште нема стратегија како ќе се одвива наставата

ВМРО – ДПМНЕ преку соопштение објави факти што го одбележале денот.

„Факти кои го одбележаа денот:

1. Заеви го окрупнуваат својот капитал и во ек на сиромаштија и општа депресија отвораат нови бизниси.

2. ДКСК молчи во однос на дупката во финансиските извештаи на СДСМ.

3. Граѓаните плаќаат поскапа струја заради неодговорноста на СДСМ, кои не се грижат за опремата во РЕК и бројните тендери за испумпување на пари.

4. На дваесетина дена од почетокот на учебната година СДСМ уште нема стратегија како ќе се одвива наставата“, стои во соопштението на партијата.

Поврзани вести

Продлабочување на одбранбената соработка со Норвешка

Stefanija Kuzmanovska

Претставници на СКСЗМ имаа средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски

Заев: За само три години просечната плата порасна за 4.059 денари

Научна трибина за животот и делото на Гоце Делчев

Stefanija Kuzmanovska

Во градинките во Центар ќе се дезинфицираат 1.955 душеци

Владата денеска ќе одржи седница

Берта Китинска