МАКЕДОНИЈА Хроника

Во Драчево вчера изречени се 218 санкции за прекршоци во сообраќајот

На територија на Драчево во текот на вчерашниот ден изречени се 218 санкции за прекршоци во сообраќајот.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека против 36 возачи се изречени санкции за возење без возачка дозвола, против 27 за возење технички и нерегистрирани возила и 14 санкции се за неносење заштитна маска.

Од МВР најавуваат дека ќе продолжат со сообраќајните контроли со цел да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Поврзани вести

Листа на дијагнози на хронични состојби за лицата кои се ослободуваат од работа поради коронавирусот

Stefanija Kuzmanovska

Шекеринска: Подготвени сме да направиме се за да не дозволиме никаков ризик во поглед на нашето членство во НАТО

Двајца пешаци тешко повредени, 13 сообраќајки во Скопје

Со примопредавање на функцијата новите министри и официјално го започнаа четиригодишниот мандат

Александар Петровски

Отворени изложбите МАКИНОВА 2019 и ЕКОНОВА 2019 под покровителство на претседателот Пендаровски

Влатко Зорба

Болничките капацитетите сé повеќе се исполнуваат, обезбедуваме кревети, но оди сé потешко, вели Филипче

Берта Китинска