МАКЕДОНИЈА

Во маркетите се пуштаат по петмина, другите надвор во ред (ФОТО)

Вчера и денеска во КАМ маркетите како и во аптеките низ градот можеше да се забележи дека има редици на луѓе кои чекаат пред влезните врати.

Во аптека влегува по еден човек, додека останатите чекаат надвор, а во маркетите на КАМ се пропуштаат по петмина внатре да пазарат.Пропуштањето на луѓето го контролира обезбедувањето кое стои на врата.

Пред неколку дена КАМ маркетите апелираа до купувачите да пазаруваат без претерување и тоа со залиха само за една недела, поради тоа што како што информираат оттаму, функционираат со истите ресурси од претходно, во услови на зголемена потрошувачка поради вирусот Ковид-19.

Gepostet von KAM MARKET am Samstag, 14. März 2020

Поврзани вести

МТСП: До крајот на годината ќе отвориме 10 сервиси за жртви од родово базирано насилство

Влатко Зорба

Заев не ја коментира најавената финансиска истрага за судиите во Апелација

Жбогар: Новата Влада да подаде рака на опозицијата, со цел заедно да работат на реализација на стратешките интереси

Хероите во Детска клиника им го разубавија денот на болните дечиња (ФОТО)

Елена Даскалова

Над 80 проценти од младите во ЕУ имаат основни или над основни дигитални вештини, кај нас 64

Влатко Зорба

Костадинов: Да не бев политичар ќе бев пилот (видео)

Никола Поповски