МАКЕДОНИЈА Хроника

Во верижен судир на пет возила во Битола е повредено едно лице

Доцна попладнето на улицата „Партизанска“ во Битола се случи сообраќајна незгода, верижен судир на пет возила.

Во сообраќајката оштетени се три возила марка „форд мондео“, „мерцедес“ и комбе возило марка „фиат“, како и урбана и комунална опрема поставена на улицата „Партизанска“ во Битола.

СВР-Битола времено го запре сообраќајот на улицата, едно лице со повреда е пренесено во Клиничка болница, а полициски експерти ги утврдуваат причините и последиците од верижниот судир на 5 автомобили кој доцна попладнево се случи во Битола

Поврзани вести

Првомајска честитка од Џафери: Треба да се поддржуваат работниците, не само за остварување, туку и за зголемување на правата

Груби: Се надевам дека Законот за ЈО ќе се донесе до среда за да не се одложи распуштањето на Собранието

Александар Тодески

Во основниот кривичен суд во Скопје продолжува судењето за „Монструм“

Заев: Владата предводена од СДСМ значително повеќе ги зголемува нето платите од Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Во Ургентен центар во Градската општа болница „8 Септември“ во пожар синоќа изгорела една канцеларија

Почнува постапката за изградба на ХЕЦ Чебрен

Берта Китинска