МАКЕДОНИЈА

Во завршна фаза проширувањето на Пластичарска (ФОТО)

Во завршна фаза е проширувањето на бул. Никола Карев (Пластичарска), соопшти денеска на својот Фејсбук профил Градоначалникот Петре Шилегов.

„Скопје продолжува понатаму“, посочува тој.

Поврзани вести

Вкупно 11 сообраќајки во Скопје, две лица се повредени

Maja_Serafimova

Започна голема хуманитарна акција на АПИС, вкупно ќе донираат 200.000 евра за справување со коронавирусот

Прекинот на железничкиот патнички и товарен сообраќај продолжува и денеска

Stefanija Kuzmanovska

Обвинителството го повикало Милошоски за да го достави аудио материјалот кој го објави

Александар Тодески

Почна зимското сметање на времето

Влатко Зорба

Кривична пријава против момче од Сингелиќ за поседување пиштол без дозвола