МАКЕДОНИЈА

ВИДЕО Министерот Филипче со најновите информации поврзани со коронавирусот

Прес конференција на министерот за здравство, Венко Филипче со најновите информации поврзани со коронавирусот:

Поврзани вести

Заев: Новиот пат од Бутел до Љуботен ќе го стимулира локалниот и економскиот развој

Берта Китинска

Спасовски: Владата успеа во изминатите две и пол години за 60 проценти да ја зголеми минималната плата

Дескоска: Мицкоски се спрема за опозиција, но се плаши како да ја пласира таа информација

Viktor Jovanov

Заев: Бојан Јовановски лаже, бидејќи ги одбив сите негови барања да му помогнам во судскиот процес

Умерено облачно со повремен ветер

Никола Поповски

ВМРО ДПМНЕ: Владата го затвори Скопје, а Шилегов ужива во Маврово и распишува нов оглас за партиски вработувања во ЈСП