МАКЕДОНИЈА

(ВО ЖИВО) Прес-конференција на министерот Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче денеска во 15 часот ќе одржи прес-конференција во која ќе соопшти новитети поврзани со коронавирусот во земјава.

Поврзани вести

Германија и понатаму ќе ја поддржува Северна Македонија на нејзиниот пат кон ЕУ, велат од германската амбасада во Скопје

Влатко Зорба

Чолош: Валканата изборна кампања ќе ги натера луѓе да останат дома и да не излезат на гласање

Берта Китинска

Прв академски час на Факултетот за безбедност

Maja_Serafimova

Филипче: Бројката на заболени се споделува и со СЗО, нема простор за манипулација

Костадинов: Опозицијата рече дека ќе го напушти Собранието, а денеска поднесоа 5.000 амандмани

Александар Тодески

Коалиција Маргини: МОН мора итно да спроведе целосна ревизија на наставнитепрограми и учебници