МАКЕДОНИЈА

(ВО ЖИВО) Прес-конференција на министерот за здравство, Филипче

Прес-конференција на министерот за здравство, Венко Филипче

Поврзани вести

Заев отпатува во Рим на средба со Конте, потоа заминува во Брисел на проштална вечера со Могерини

Maja_Serafimova

Богоев: Проектот за хумани патроли ќе овозможи зголемена грижа и нега за највозрасните

Германија донираше 20 возила за македонската гранична полиција

Корејците за инцидентот во Скопје: Тоа е изолиран случај, Македонците се многу љубезни и тоа сме го почувствувале многу пати

ДУИ: Успеавме целосно да ја реализираме својата програма- тоа што го ветивме го исполнивме

Никола Поповски

Пожарот околу манастирот „Св. Преображение“ е локализиран

user4