МАКЕДОНИЈА

Вонредна состојба се носи кога треба да се носи брзи реакции и заклучоци, вели Заев

Вонредна состојба нема никакава цврска со карантин, рече денеска Зоран Заев денеска по заседавање на Советот за безбедност во претседателската вила.

-Вонредна состојба се носи кога треба да се носи брзи реакции и заклучоци, појасни тој, а сега имам функционално Собрание па затоа нема потреба од тоа. Вонредна состојба е сосема различно од полициски час и карантин.

Владата ја слуша Комисијата за заразни болести, ако тие предложат ние ќе постапиме, рече Заев.

Поврзани вести

Мицевски: Џафери го става на дневен ред предлогот на владата за зелени пазари, а нашиот кој беше ист не

Александар Тодески

Хасани: Персоналот на Инфективна клиника е истоштен

Се проверува безбедноста на личните податоци во ДИК по хакирањето на сајтот

Пред банките и маркетите во Прилеп постави налепници за одржување на растојание (фото)

Берта Китинска

Штипјани ќе гласаат за нов градоначалник во ноември или февруари

Берта Китинска

Мерко: Литијата во Струга го стави под знак прашање целиот труд на државата