МАКЕДОНИЈА

Вработените од Центарот за јавно здравје им аплаудираа на охриѓани за поддршката и издржливоста

Медицинскиот персонал од Центарот за јавно здравје Охрид, од почетокот на кризата со коронавирусот Ковид 19, постојано е на работните места.

Од Центарот за јавно здравје апелираат до граѓаните на Охрид да останат дома и да ги почитуваат препораките, посочувајќи дека само така може да се спречи ширењето на пандемијата.

Се изолираме за да го победиме вирусот, сега имаме локална трансмисија, што значи опасноста е поголема и затоа треба да бидеме внимателни. – велат од Центарот за јавно здравје.

Во знак на благодарност за поддршката што ја искажуваат на здравственте разботници во борбата со коронавирусот, медицинскиот персонал од Центарот за јавно здравје им аплаудираше на граѓаните на Охрид кои се дисциплинирани и седат дома.

 

Поврзани вести

Изгласан Законот: С. Македонија ќе се задолжи 90 милиони евра кај Меѓународната банка за обнова и развој

Никола Поповски

Амбасадорката Брнс: САД ќе и помогне на македонската влада во борбата против коронавирусот, изразувам жалење за загубените животи

За првпат албанска парламентарна комисија го посети Пустец

Боки 13 на свое барање ќе дава исказ пред Русковска

Заев: Новиот пат од Бутел до Љуботен ќе го стимулира локалниот и економскиот развој

Берта Китинска

Казнето 541 лице за неносење маски

Берта Китинска