МАКЕДОНИЈА

Времето денес променливо облачно со дожд и снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места со снег, особено во претпладневните часови. Минималната температура ќе се движи од 0 до 5 степени, а максималната од 4 до 11 степени целзиусови.

Во Скопје слично време со минимална температура до два степени, а највисоката дневна ќе достигне до девет степени целзиусови.

До петок ќе има услови за повремени врнежи, претежно во западните делови од земјата. Ќе дува умерен ветер од западен и северозападен правец кој повремено ќе се засилува во западните делови од земјата.

Поврзани вести

Пендаровски бара признание за МПЦ на погрешна адреса, вели Вранишковски

Берта Китинска

Невладини: Превентивни мерки за спречување на ширење на коронавирус во Шуто Оризари

Влатко Зорба

Комуналец Охрид: Чистење и собирање на отпадот од крајбрежјето на Охридското Езеро

СДСМ: Eвтината тарифа останува на сила во истите интервали

Бабовски: Исплатени близу 138 милиони денари за субвенции за градинарски култури предадени во преработувачки капацитети

Maja_Serafimova

Спасовски-Столтенберг: Членството во НАТО, резултат на исполнети критериуми и стандарди на Северна Македонија