МАКЕДОНИЈА

Времето денес променливо облачно со повремен дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно, во западните и северните делови со услови за локален дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер.

Минималните утрински температури ќе бидат до минус шест, а максималните дневни до 17 степени.

Во Скопје променливо облачно со температура до 13 степени.

Поврзани вести

Вкупно активни 3.475 случаи во земјава од Ковид-19

Периодот за прием на децата во градинките, проблем за родителите

Берта Китинска

Села: Инвестиција од 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

Починаа шестмина пациенти по компликации од ковид-19

Берта Китинска

Специјалната полиција конечно со потребната спортска опрема

Никола Поповски

Трошоците на живот во ноември намалени за 0,1 отсто

Влатко Зорба