МАКЕДОНИЈА

Заев: Среќен сум што сум дома заедно со семејството во изолација по цели денови

Лидерот на СДСМ, Зорн Заев е среќен што е дома заедно со семејството во изолација по цели денови. Тој за 24 инфо изјави дека за Велигден е повторно дома, со децата сопругата и родителите, а по празниците се надева дека ќе им се врати на секојдневните обврски.

–  Ќе бидеме дома заклучно со завршување на Велигденските празници. Работам од дома колку е тоа можно. Но, среќен сум што сум со семејството заедно во изолација по цели денови. Од оваа дистанца сега за него седењето дома и не било така лошо.Секако има и една голема придобивка од ова седењето дома. Убеден сум дека ја зајакнав семејната поврзаност со моите деца и меѓу целото семејство. Обично немаме време едни за други, секогаш некаде брзавме, а семејството е една од најважните работи за секој човек, според мене- вели првиот човек на СДСМ.

За Велигден вели дека ќе биде дома со сопругата, децата и неговите родители.

-И за претстојните празници ќе смислиме креативни домашни активности за да ни биде уште позанимливо. За мене и споругата е благодет што сме со децата, а децата кои ми се тинејџери . Верувам дека имаат доволно содржини да издржат во изолацијата но и да го надоградат својот позитивен однос кон семејните вредности- вели Заев.

Поврзани вести

Средби со адвокати и судии по повод Европски ден на правдата

user3

Муареми: Истрагата за имотот на двајца судии и обвинителот ќе не однесе до повеќе лица од правосудството

Viktor Jovanov

Казни за 733 граѓани кои не носеле заштитна маска

Никола Поповски

Филипче: За неносење на маска на отворено предвидена е парична казна од 20 евра

Берта Китинска

Двајца лекари и три медицински сестри од струмичката болница позитивни на ковид-19

Берта Китинска

Град Скопје се откажува од присилна наплата на долгови додека траат препораките