МАКЕДОНИЈА Хроника

Запалено „ауди“ во Козле

Во СВР Скопје било пријавено дека вчера на улица Јуриј Гагарин во населбата Козле настанал пожар во патничко возило „ауди“, сопственост на С.С.(41).

Полицијата истакна дека извршен бил и увид на местото на настанот.

Поврзани вести

Децата и нивните родители од хемато-онколошкото одделение се негативни на Ковид-19

Берта Китинска

СОНК и Адеми не се договорија, преговорите продолжуваат

Maja_Serafimova

Ги запознаваме ретките болести: Фридрајхова атаксија

Stefanija Kuzmanovska

Престојниот продолжен викенд во карантин, предлага Комисијата за заразни болести

Берта Китинска

Мерки за претпазливост и одземен пасош за Фросина Ременски и Миле Јовановски

Влатко Зорба

Македонците ќе добијат културно – информативен центар во Тирана

Берта Китинска