МАКЕДОНИЈА

Затворени се сите гранични премини за влез во државата

Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата потсетува дека за македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата.

– Затворени се сите гранични премини за влез во државата за странски државјани, патници и возила, освен за транзит на товарни возила, за претставници на дипломатскиот кор и тие кои што ќе добијат соодветна дозвола од страна на МВР, а по претходно добиено мислење од страна на главниот координативен штаб, информира АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Поврзани вести

Притвор за осомничените кои лишија од слобода државјанка на Италија​

Градоначалникот на Дебар уште еднаш го повтори апелот за максимално почитување на препораките

Stefanija Kuzmanovska

Николовски: ВМРО-ДПМНЕ да престанат со ширењето лаги, сакаат политички поени од коронавирусот

Viktor Jovanov

Ковачевски: Сржта на енергетската транзиција се обновливите извори на енергија

Берта Китинска

Петровска: Стабилна безбедносната состојба во Тетовско, нагорен тренд во расветлување кривични дела

Берта Китинска

Шкариќ: Нема нешто поприродно од тоа целата Република да биде една изборна единица

Александар Тодески