Категорија : Останати

Останати

Европскиот парламент со 621 глас „за“ го поддржа Договорот за излез на Велика Британија од ЕУ

Европскиот парламент со 621 глас „за“, 49 против и 13 воздржани го поддржа Договорот за излез на Велика Британија од Европската унија. Одобрувањето на Европскиот...
Останати

Опозицијата врши притисок да не се обезбедат 80 пратеници за Законот за Јавно обвинителство

Петнаесетина дена пред распуштање на Собранието, се засилуваат и притисоците овој пратенички состав да не го излгаса Законот за јавно обвинителство, дознава Стандард. Според неофицијални...
Останати

Принц Чарлс: Климатските промени се најголема закана за човештвото

Viktor Jovanov
Британскиот принц Чарлс смета дека глобалното затоплување и климатските промени се најголемите закани со кои некогаш се соочило човештвото и ги повика  лидерите на бизнис...
Останати

Русија: Разрешен јавниот обвинител по предлог на Путин

Никола Поповски
Рускиот претседател Владимир Путин предложи разрешување на јавниот обвинител Јуриј Чајка и го именуваше заменик шефот на Истражниот комитет Игор Краснов за кандидат на таа...
Останати СПОРТ Фудбал

Ако Валверде добие отказ на 26 јануари, сите можат да бидат сведоци на подзаборавена сцена во шпанскиот шампион

Никола Поповски
Сите околу Барселона можат да бидат сведоци на подзаборавена сцена во шпанскиот шампион. Ова може да се случи благодарение на тренерот Ернесто Валверде, кој доколку...
Останати

Заев: Во новата 2020, секој нека покаже како се сака сопствената земја (ВИДЕО)

Никола Поповски
Премиерот Зоран Заев, во новогодишно обраќање до граѓаните, посакува подобро и поубаво утре, здравје и исполнетост со радост и топлина порачувајќи секој да го направи...
МАКЕДОНИЈА Останати Политика

Заев: Се исправа уште една неправда направена во 2011 година, кога старите извршни предмети беа префрлени од судовите на изршителите и нотарите

Никола Поповски
Владата предлага законски измени со кои ќе се отпишуваат каматите за долгови дадени на извршување, кои граѓаните ги имаат кон државен орган, јавно претпријатие или...
Останати

Сведок во „Титаник“ тврди дека на повеќе наврати има донирано средства на ВМРО-ДПМНЕ

Влатко Зорба
На денешното рочиште за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ беше сослушан сведок кој во 2011 година работел како советник во подрачно одделение на Министерството за...