Останати

Слаби врнежи од дожд во источниот дел

На патиштата во источниот дел од државата утринава има слаби врнежи од дожд, додека на останатите патни правци сообраќајот се одвива тековно по претежно влажни коловози.

Јавното претпријатие „Македонија пат“ апелира до возачите на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Поврзани вести

Судската полиција ги спречи дваесетина членови на ВМРО-ДПМНЕ и две пратенички да влезат на судењето за „ТНТ“(ФОТО)

Никола Поповски

Првото новороденче во Куманово е девојче

Европскиот парламент со 621 глас „за“ го поддржа Договорот за излез на Велика Британија од ЕУ

Како државата го отуѓи земјиштето на кое „Никофон“ сака да гради катна гаража

MојДДВ#МојаНаграда со награден фонд од половина милион евра

Влатко Зорба

Апел на Гутереш: Итно смирување на тензиите на сирискиот североисток

user5