Категорија : СПОРТ

СПОРТ Фудбал

„Мундо Депортиво“: Нејмар по третпат ја тужи Барселона

Никола Поповски
„Мундо Депортиво“ објави дека бразилската фудбалска ѕвезда по третпат ја тужи Барселона, овојпат барајќи 6,5 милиони евра поради данокот за „фиктивни договори“ што сам мораше...
СПОРТ Фудбал

Тотенхем го испрати Сон во карантин поради коронавирусот

Никола Поповски
Фудбалерот на Тотенхем,Сон Хеунг Мин ќе биде во карантин по враќањето во Англија од Сеул, од претпазливост поради ширењето на коронавирусот. Сон ја мина минатата...
Ракомет

Вардар не ги испочитува препораките од Владата: Мечот со Монпелје ќе се игра во присуство на публика

Влатко Зорба
Од РК Вардар соопштија дека сите кои купиле билети за натпреварот од Лигата на шампионите меѓу екипите на Вардар и на Монпелје, закажан за сабота...
Ракомет СПОРТ

Данска, Норвешка и Хрватска ќе го организираат СП 2025

Светското првенство во 2025 година ќе го организираат три држави, две скандинавски Данска и Норвешка, како и Хрватска. „Коцкастите“ го организираа првото големо ракометно натпреварување...
СПОРТ Фудбал

Погба на почетокот на следната недела ќе се врати на тренинзите

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, ќе се врати на тренинзите на почетокот на следната недела, пренесува „Екип“. Дваесет и шест-годишниот Французин...
СПОРТ Фудбал

ЛАСК е најубавата приказна во Лига на Европа: Најскапиот играч 500.000 евра, стадион со 6.000 места

Австрискиот ЛАСК од Линц во четвртокот се пласира во осминафиналето на Лига на Европа откако победи со 2:0 против Аз Алкмар и веќе денес доби...
СПОРТ Фудбал

Ждрепка во ЛЕ: Интер против Хетафе, Јунајтед на двобој со дебитант во елиминациите

Ждрепката за 1/8-финалето на Лига Европа беше извлечена денес. Таа одреди тимот на Интер, кој е посочен од букмејкерите за голем фаворит за трофејот, да...
Ракомет СПОРТ

РФМ организатор на женско младинско Светско Првенство во 2024 година

На денешниот состанок на извршниот комитет на ИХФ кој што се одржa во Каиро, Египет, членовите ја потврдија апликацијата за кандидатурата на Ракометната Федерација на...