СПОРТ Фудбал

17-годишен бразилски талент го одбра Сити пред Барса

Манчестер Сити го привлече дефанзивецот на Коритиба, Јан Куто, објави веб-страницата на клубот. 17-годишниот Бразилец ќе потпише петгодишен договор со репрезентациите и официјално ќе се приклучи на тимот ова лето.

На крајот на јануари се тврдеше дека Барселона прифатила сè за трансферот на Куто и тој ќе премине на „Камп Ноу“ за 5 милиони евра. Десниот бек е дел од јуниорската репрезентација на Бразил и ја освои светската титула во ноември 2019 година со тимот.

Манчестер Сити со 57 поени е на второто место во пласманот во Премиер лигата, зад лидерот Ливерпул со 22 поени.

Сити се со предност пред третиот Лестер со 7 поени.

Поврзани вести

Навивачки тензии во Солун: Нападнати канцелариите на Нова Демократија

Никола Поповски

Фудбалски судија избоден до смрт со нож

Stefanija Kuzmanovska

Ван де Бик негираше за трансфер во Реал Мадрид

Влатко Зорба

Зверев наместо во самоизолација, се журка во Германија (ВИДЕО)

МВП признанието во АБА-2 повторно заврши во раце на кошаркар на МЗТ

Влатко Зорба

Милан му нуди договор на Ибрахимовиќ, 6 милиони евра за 18 месеци

Влатко Зорба