СПОРТ Фудбал

Абрамович им обезбеди бесплатен престој на лондонските лекари во хотелот на стадионот на Челзи

Сопственикот на Челси, Роман Абрамович, им обезбедил на лондонските лекари бесплатно сместување во хотелот „Милениум“ на стадионот „Стемфорд Бриџ“, се вели на официјалната веб-страница на клубот од Лондон. Сите трошоци ги презеде рускиот бизнисмен.

Хотелот може да го користат лекари кои треба да работат до доцна заради епидемијата на коронавирус. За да можат да избегнат долги патувања дома низ градот.

Забележано е дека хотелот е подготвен да им ги обезбеди на лекарите сите потребни простории.

Светската здравствена организација (СЗО) официјално објави пандемија, во карантин се голем број земји, а најголемиот број спортски настани се откажани или одложени.

Поврзани вести

Италијанскиот министер за здравство: Наскоро 25.000 луѓе ќе може да ги следат дуелите на „Олимпико“

Влатко Зорба

Десетта победа во низа за Селтикс (ВИДЕО)

„Ѓаволска работа“: Нова победа со еден гол на Манчестер Ј. во Лига Европа

user5

Прекрасен гол со волеј на Алиоски во победата на Лидс (ВИДЕО)

Сите учесници на ОИ во Токио ќе бидат познати на 29 јуни 2021 година

Јунајтед не даваат повеќе од 50 милиони фунти за Санчо