СПОРТ Фудбал

Алкантара е близу до продолжување на договорот со Баерн

Играчот од средниот ред Тиаго Алкантара, најверојатно, ќе склучи нов договор со Баерн.

Дваесет и осумгодишниот фудбалер е близу до продолжување на соработката со германскиот шампион, а двете страни треба да се договорат само за мали детали, објави „Кикер“ повикувајќи се на информација добиена од баварскиот клуб.

Тековниот договор на Тијаго со Баерн важи до јуни 2021 година.

Поврзани вести

Поранешниот клуб на Несторовски и Трајковски повеќе не постои: Згасна Палермо

user5

Роналдо може да се врати во игра за утрешниот натпревар со Атлетико

Влатко Зорба

Реал без Рамос? Неверојатна статистика…

Влатко Зорба

ПСЖ со неочекуван трансфер

Александар Петровски

Сејдини стана нов член на Комисија во УЕФА

Влатко Зорба

Фердинанд: Мора да го почитувате Ливерпул за она што го прават, тие се повеќе од доволно добар тим

Никола Поповски