Кошарка СПОРТ

АТП Дубаи: Ѓоковиќ против Циципас во финалето

Новак Ѓоковиќ ќе биде ривал на Стефанос Циципас во финалето на АТП турнирот во Дубаи. Српскиот тенисер во полуфиналето спаси три меча топки и на крајот славеше над Гаел Монфис со 2:6, 7:6, 6:1.

„Имав среќа да најдам начин да се вратам во вториот сет. Имав сет топка на 5:4 и 6:5, но Гаел одигра фантастично, никогаш подобро. Многу тешко е да се пробие кога игра онака во дефанзива. Имаше навистина одличен настап“, рече Ѓоковиќ.

Стефанос Циципас во првото полуфинале го елиминира Британецот Даниел Еванс со 6:2, 6:3.

Поврзани вести

Популарниот СМС: Скудето? Зошто да не?

Никола Поповски

Франција и Германија со нова идеја: До 1.000 луѓе на стадион

Челси стана најуспешниот клуб во историјата на лондонските дербија

Ивана Рамаданова

Победа на Македонија над Украина со гол на Лазаров во последната секунда

Никола Поповски

Фетел: Мислам дека Ферари докажаа дека можат да го создадат најбрзиот автомобил на патеката

Гвардиола е свесен колку е тешко Сити да го замени Агуеро

Maja_Serafimova