Категорија : Авто/мото

Авто/мото СПОРТ

Мерцедес го промовираше болидот со кој ќе ја брани титулата во Ф1 (фото/видео)

Никола Поповски
Тимот на Мерцедес го покажа автомобилот со кој ќе ја брани својата невидена серија на титули во 2020 година. Првите фотографии од ажурираната верзија, во...
Авто/мото СПОРТ

Мекларен го претстави „MЦЛ35“

Александар Петровски
Тимот на Мекларен го претстави новиот автомобил „MЦЛ35“ на церемонијата во својот Центар за технологија. Автомобилот е сè уште во портокалова, со некои сини украси,...
Авто/мото СПОРТ

Ферари го претставија својот Ф1 болид за 2020 година (фото/видео)

Тимот на Ферари во Формула 1 официјално го објави својот болид за претстојниот шампионат. Оваа година Скудерија ќе учествува во трката број 1.000 во својата...
Авто/мото СПОРТ

Мерцедес покажа елементи од новиот болид

Тимот Мерцедес од Формула 1 покажа некои од карактеристиките на својот нов автомобил „В11“ на социјалните медиуми. Автомобилот ќе биде промовиран на 14 февруари во...
Авто/мото СПОРТ

Фетел бара начин да се врати во Ред Бул

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел разговарал со Хелмут Марко додека патувал во ски-центарот Кицбил. Ова го сподели самиот Марко. Советникот на Ред Бул тврди дека...