Авто/мото

Јаноне суспендиран за употреба на допинг!

Возачот на Априлија, Андреа Јаноне беше суспендиран на 18 месеци за употреба на допинг.

Тој бил фатен во измама по ГП Малезија, кога бил пронајден во неговата крв анаболен стероид.

Јаноне на тој начин ќе ја пропушти целата сезона.

Пет трки во МотоГП шампионатот се откажани поради пандемија на коронавирус.

Првата следна е закажана за возење во Франција на 17-ти мај.

Поврзани вести

Од следната сезона повторно црно-белото знаме во Формула 1

Бузалковски: Цел за 2020 година ми е влез во топ 5

user5

Нема изненадувања кај новиот Ред Бул (фото/видео)

Влатко Зорба

Леклер казнет со три позиции

Влатко Зорба

Верстапен следната сезона ќе одлучи дали ќе остане во Ред Бул

Maja_Serafimova

Култхард: Нема причина Хамилтон да премине во Ферари

Влатко Зорба