Авто/мото

Кардиохирургот на Шумахер: Луѓе, не правам чуда!

Хирургот, кој го оперираше поранешниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер – Филип Менаше, кон средината на септември, негираше дека направил „експериментална“ интервенција во Париз. Во интервју за италијанскиот весник „Ла Репблика“, Менаше истакна дека тој „не прави чуда“, но направил сè што може за седумкратниот светски шампион и омилен на многумина – Шуми.

„Ние не правиме никаков експеримент со мојот тим. Тоа е необичен термин кој не одговара на визијата за добра медицина “, коментира тој.

„Имаше големо внимание кон нашиот одел по посетата на Михаел Шумахер, но сега сè се врати во нормала. Ние направивме што можеме“, објасни лекарот за медиумскиот акцент што паднал на болницата.

Хирургот истакна дека има постигнато голем напредок во техниката на матични клетки во последните 20 години, но вистината е дека сега не се знае многу.

Поврзани вести

Леклер: Среќен сум што имам клупски колега како Фетел

Maja_Serafimova

Корина Шумахер зборуваше за состојбата на Михаел

Влатко Зорба

ФИА го одобри календарот Ф1 2020

Влатко Зорба

Мекларен незадоволен од застапеноста при ТВ преносите

Maja_Serafimova

Хамилтон: Мислевме дека сме зад конкуренцијата во Мексико, но на крајот успеавме

Maja_Serafimova

Хамилтон со пол-позиција во Абу Даби

Влатко Зорба