Категорија : Авто/мото

Авто/мото СПОРТ

Ф1 тимовите бараат проверка на моторот на Ферари

Maja_Serafimova
Неколку Ф1 тимови официјално доставија писмено барање до Меѓународната автомобилистичка федерација (ФИА) во кое се поставуваат прашања за некои аспекти на актуелниот мотор на Ферари,...
Авто/мото СПОРТ

Мекларен незадоволен од застапеноста при ТВ преносите

Maja_Serafimova
Мекларен спровеле неколку средби со раководството на Формула 1 затоа што не се задоволни од телевизиското покривање на тимот за 2019 година. Британскиот тим започна...
Авто/мото СПОРТ

Леклер: Среќен сум што имам клупски колега како Фетел

Maja_Serafimova
Пилотот на Формула 1 тимот Ферари, Шарл Леклер демонстрираше затоплување на односите со својот поискусен клупски колега Себастијан Фетел. Младиот пилот од Монако смета дека...
Авто/мото

Ботас триумфираше во Јапонија, Мерцедес со шеста последователна титула кај конструкторите

Влатко Зорба
Пилотот на Мерцедес, Валтери Ботас, го освои Гран-при на Јапонија на патеката „Сузука“. Втор зад финскиот пилот беше Себастијан Фетел со Ферари, а трет, тимскиот...
Авто/мото

Алонсо: Рели Мароко ми ги отвори очите колку ќе биде тешко на „Дакар“

Влатко Зорба
Првото рели натпреварување за двократниот шампион во Ф1, Фернандо Алонсо беше полно со пукнати гуми, несреќи и многу прашина, но Шпанецот исто така беше многу...