Категорија : Авто/мото

Авто/мото

Формула 1 претстави нов календар со осум трки во Европа

Влатко Зорба
Формула 1 денска го објави новиот официјален календар за сезоната 2020 година, која беше одложена поради пандемијата од коронавирус, а која започнува на 5 јули...
Авто/мото

Формула 1: ГН на Австрија добива зелено светло за да започне во јули

Годинашната сезона на Светското првенство во Формула 1 ќе започне на патеката „Ред Бул Ринг“ во Спилберг, Австрија, каде ќе се одржат две натпреварувања за...
Авто/мото

Филипче доби подарок од Иџе и посака што побрзо да заврши пандемијата

Македонскиот автомобилист, Игор Стефановски – Иџе, денеска возеше низ празните улици на Скопје за време на полицискиот час во знак на поддршка на сите здравствени...
Авто/мото СПОРТ

Иџе возеше низ празните скопските улици во чест на медицинските лица, полицијата, армијата и граѓаните (ВИДЕО)

Македонскиот возач Игор Стефановски- Иџе, денеска возеше низ скопските празни улици во знак на поддршка кон здравствените работници, полицајците и сите останати кои се дел...
Авто/мото СПОРТ

Формула 1 објави финансиска загуба од КОВИД-19 – резултатите се катастрофални

„Либерти Медија“ објави катастрофални финансиски загуби кои кризата КОВИД-19 ги ​​нанесе на Формула 1. Во извештајот за првиот квартал од годината, организацијата објави дека приходите...
Авто/мото

Директорот на Ферари: Добро е што Фетел заминува – и за него и за нас

Директорот на Ферари, Матија Биното изјави денеска дека верува дека Себастијан Фетел сепак уште чувствува страст кон Формула 1. Тој додаде дека не знае што...