СПОРТ Фудбал

Азар повторно се повреди, ги пропушта следните три натпревари

Реал Мадрид официјално објави дека Еден Азар повторно е повреден. Пред само неколку дена, Зинедин Зидан изјави дека Белгиецот е близу до враќање, но тоа нема да се случи барем на следните три средби на „Кралскиот клуб“.

По серијата тестови спроведени во средата, лекарите откриле повреда на мускулот на десната нога на Белгиецот, што ќе го спречи да ја започне сезоната.

– Она што го сакаме е тој да не чувствува повеќе непријатност, затоа ќе почекаме. Сезоната е долга и тој сака да се врати на теренот со соиграчите за да може да игра добро и да ни помогне, изјави Зидан.

Поврзани вести

ФА го казни Анчелоти со 8.000 фунти за црвениот картон против Јунајтед

Ливерпул ќе го купи Мбапе доколку го загуби Мане

Роналдињо во златен кафез: Сите се обидуваат да му угодат

Stefanija Kuzmanovska

Ердоган: УЕФА делува дискриминаторски кон турската репрезентација

Рангник останува опција за Милан

Влатко Зорба

Златан се враќа во Милан

Никола Поповски