СПОРТ Фудбал

Баерн бара за Тијаго двојно повеќе отколку што Ливерпул сака да плати

Раководството на Баерн Минхен е подготвено да се раздели со играчот од фудбалерот од средниот ред Тиаго Алкантара, пренесува „Билд“.

Според изворот, минхенскиот клуб сака да добие 40 милиони евра за 29-годишниот Шпанец. Главен главниот кандидат за играчот е Ливерпул, но премиерлигашот не е подготвен да плати повеќе од 20 милиони евра.

Во сезоната 2019/20, Тијаго одигра 36 натпревари за Баерн, има три гола и две асистенции.

Поврзани вести

Јунајтед и ПСЖ се вклучуваат во битката за Переира

Влатко Зорба

За прв пат во историјата нема да се додели „Златната топка“

Влатко Зорба

Надал на својот Твитер објави дека ќе учествува на завршниот АТП турнир

Влатко Зорба

Клиперс го соладаа Лејкерс во градското дерби на Лос Анџелес

Maja_Serafimova

Томиќ си замина од Црвена звезда

Maja_Serafimova

Солскјер ќе купува двајца нови во зима

Влатко Зорба