СПОРТ Фудбал

Бакари Сања: Мислам дека Погба ќе се врати во Јувентус

Поранешниот француски репрезентативец Бакари Сања го сподели своето мислење за иднината на играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба.

– Мислам дека Погба ќе се врати во Јувентус, затоа што Кристијано игра таму, и токму во овој клуб се афирмира Пол. Тој го сака клубот и го знае тоа. Одењето во Реал Мадрид нема да биде лесно, бидејќи сега работите на клубот не одат како што треба, тие очекуваат многу од Пол, плус составот на тимот старее. Јуве потпиша играчи како Ремзи и Кристијано. Да, Роналдо веќе не е млад, но игра како младите, и во секој случај Јуве има млад. Ако ги земеме предвид следните 2-3 години, тогаш потенцијалот на Јувентус е поголем од оној на Реал Мадрид, нагласи Сања.

Погба во моментов е фудбалер на Манчестер јунајтед, но поголемиот дел од сезоната ја пропушти поради повреда.

Поврзани вести

Алфа Ромео ја напушта Формула 1 по 2020 година?

Maja_Serafimova

Кавани до Меси: Дојди да се разбереме како мажи! (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Аргентинска легенда: Меси веќе не е феномен и се шета по теренот

Влатко Зорба

Валверде: Тер Штеген е нашиот најважен играч во ЛШ досега

Влатко Зорба

Верстапен следната сезона ќе одлучи дали ќе остане во Ред Бул

Maja_Serafimova

Италијанските тимови сè уште немаат право да продолжат со тренинзите