СПОРТ Фудбал

Барселона нема да го ангажира Вилијан

Барселона одлучи да не потпишува договор со напаѓачот на Челси, Вилијан, кој ќе стане слободен агент летото 2020 година.

Според шпанскиот портал „Sport.es“, агентот на 31-годишниот Бразилец, Киа Јурабјан се обратил во каталонскиот клуб, но бил одбиен.

Вилијан сака тригодишен договор, а во Барса не се согласуваат со овој услов.

Исто така, Каталонците не се согласуваат да му ја исплаќаат на Бразилецот платата што тој ја посакува, сметајќи ја за премногу висока.

Оваа сезона, до прекинот, Вилијан има седум голови и шест асистенции на 37 натпревари за Челси.

Поврзани вести

Јунајтед му ја удвојува платата на Мектомини

Влатко Зорба

Тимот на Леброн, на „Ол-стар“ натпревар ќе настапи со број „2“ во чест Џиана Брајант

Роналдињо уапсен во Парагвај

Stefanija Kuzmanovska

Заврши карантинот за ѕвездата од Премиер лигата: Мора да оди да служи војска

Никола Поповски

Реалност или пуста желба: Милан ги сака Модриќ, Ракитиќ и Видал

user5

Зидан по натпреварот со Бетис: Нашиот ритам на игра и интензитет беше на ниво, ни недостасуваше само гол

Влатко Зорба