СПОРТ Фудбал

Барселона нема да го продаде Гризман

Антоан Гризман и следната сезона ќе остане во Барселона, пренесува „L’Equipe“.

Според францускиот весник, раководството на каталонскиот клуб го убедил 29-годишниот Французин за време на лична средба дека тој нема да биде на трансфер листата ова лето. Претставниците на Барселона го уверија напаѓачот дека клубот сè уште смета на него.

Во сезоната 2019/20, Гризман одигра 44 натпревари за Барселона, постигна 15 гола и четири асистенции. Претходно беше објавено дека врвните клубови од Италија и Англија покажуваат интерес за Французинот.

Поврзани вести

Голден стејт ја забележа втората победа оваа сезона и го победи Портланд

Влатко Зорба

Петмина бугарски навивачи уапсени за расистички навреди на англиските фудбалери

Влатко Зорба

Малаго: Речиси сме засрамени,што се занимаваме со спорт во Италија

Чеферин: Добро е што германските власти се согласија да ја продолжат Бундеслигата

Солскјер: Сакаме да бидеме како Ливерпул

Влатко Зорба

Ѓоковиќ: Со нетрпение ги чекам Олимписките игри