СПОРТ

Барселона синоќа забележа победа над Атлетико

Бранителот на трофејот во шпанскиот фудбалски шампионат, тимот на Барселона, синоќа забележа победа над Атлетико Мадрид на гостински терен  со 1:0 на дерби дуелот од 15. коло.

Стрелец на победничкиот гол за Каталонците беше Лионел Меси во 86.минута.

Со новите три бода, Барселона се изедначи на врвот на табелата со реал Мадрид со по 31 бод.

Атлетико Мадрид остана на 25 бода и сега е шести на табелата. Пред него се уште и Атлетик Билбао и Реал Сосиедад со по 26 бода и Севиља со 30.

Поврзани вести

Зверев го порази Надал во Лондон

10.000 евра донација од ФК „Шкупи“ за семејства во Драч

Влатко Зорба

Поранешниот напаѓач на Арсенал потрошил 6 милиони фунти на покер

Трет последователен пораз за Барса, ЦСКА Москва поуспешна од Кралскиот клуб

Никола Поповски

Италијанската влада: Ако нема договор, ќе ја прекинеме Серија А

Парична казна за Федерер поради пцуење на Австралија опен

Никола Поповски