СПОРТ Фудбал

„Баварската машинерија“ под водство на Флик е најефикасниот тим во ТОП 5 лигите во Европа

Баерн Минхен синоќа го совлада Хофенхајм со 4:3 во осминафиналето на фудбалскиот Куп на Германија и ја задржа високата ефикасност. Баварците имаат просек од 3,4 голови по натпревар, откако во ноември на тренерското место дојде Ханс-Дитер Флик.

Германскиот шампион го има најдобриот просечен учинок во петте најдобри лиги во Европа (Германија, Франција, Англија, Италија и Шпанија) за овој период.

Со 54-годишниот тренер, Баерн го одигра 14. официјален натпревар, со биланс од 48 постигнати и 11 примени голови.

Поврзани вести

Лејкерс убедливи против Шарлот (ВИДЕО)

Maja_Serafimova

Солскјер: Играта во одбраната беше неприфатлива

Никола Поповски

Ѓоковиќ ја откри неговата главна цел до крајот на кариерата

Никола Поповски

Најголемиот фан на славниот Клоп: Згодната русокоса стои зад креаторот на моќниот Ливерпул

Влатко Зорба

Халанд е „Златното момче“ за 2020 година

Влатко Зорба

Идентификувано телото на Коби Брајант

Никола Поповски