СПОРТ Фудбал

Белоти понуден на Манчестер Јунајтед

Напаѓачот на Торино, Андреа Белоти е предложен на Манчестер Јунајтед, пренесува „Калчомеркато“. „Црвените ѓаволи“ бараат нов напаѓач и раководните лица на играчот му понудија трансфер на „Олд Трафорд“.

Дваесет и шест-годишниот Белоти има силна сезона со тимот на Торино. Од почетокот на сезоната тој има 15 гола на сите турнири.

Во оваа фаза не е јасно дали Манчестер Јунајтед е заинтересиран за напаѓачот. Во исто време, сепак, италијанскиот репрезентативец е во плановите и на друг англиски тим – Евертон.

Менаџерот Карло Анчелоти е добро запознаен со квалитетите на Белоти и е подготвен да го доведе на „Гудисон Парк“.

Поврзани вести

Нов термин за „Ролан Гарос“

Македонија продолжува со победите, во Скопје падна Естонија

Влатко Зорба

Шпански „АС“: УЕФА ќе ги признае за шампиони моменталните лидери во првенствата

Никола Поповски

Лион ќе ја тужи Фудбалската федерација на Франција

Влатко Зорба

Наполи објави добра вест

Александар Петровски

Премиер лигата го одложи првиот натпревар поради случаи на коронавирус

Никола Поповски