Кошарка СПОРТ

Бјелица со тројка ги реши „ракетите“ (ВИДЕО)

Сакраменто го победи Хјустон на гостински терен со 119:118 на дуелот одигран ноќеска. Ниту 34-те поени на Расел Вестбрук и дабл-дабл ефектот на Џејмс Харден (27 поени и 10 асистенции) не беа доволни „ракетите“ да се спасат од пораз.

Резултати на натпреварите во НБА лигата играни ноќта меѓу понеделник и вторник:

Индијана – ЛА клиперс 99:110
Бостон – Кливленд 110:88
Чикаго – Торонто 92:93
Хјустон – Сакраменто 118:119
Милвоки – Орландо 110:101
Њу Орлеанс – Детроит 103:105
Феникс – Минесота 125:109
Јута – Оклахома 90:104
Голден Стејт – Мемфис 102:110.

Во досегашниот дел од сезоната екипи со најдобар биланс се Лос Анџелес лејкерс и Милвоки бакс со по 21 победа и само три порази.

Поврзани вести

Икарди му соопштил на ПСЖ дека сака да се врати во Италија

Повеќе од 50 играчи во Премиер лигата можат да одбијат да играат

Зидан: Сакам доживотно да останам во Реал, но за тоа треба да го прашате Флорентино Перез

Maja_Serafimova

Официјално: Одложена трката за големата награда на Кина

Никола Поповски

НБА вечер: Нов рекорд на Торонто, Милвоки знае да победува и без Јанис

Никола Поповски

Фјури: Претпочитам да бегам и да победам, отколку да загубам во атрактивна битка