СПОРТ Фудбал

Бобо Виери сними летен хит: Доминираат згодни девојки во спотот за „Una vita da Bomber“ (ВИДЕО)

Кристијан Виери сериозно заплива во музичките води и тоа во друштво на двајца бивши ѕвезди на Серија А.
Бобо Виери, Даниеле Адани и Никола Вентола снимија „заразен“ хит по име „Una vita da Bomber“ во кој се опишува животот на напаѓачот

Наскоро ќе им стане јасно на многумина дека не им било толку тешко, особено тоа важи за Виери, добро познат фудбалски заводник.

Песната ја објави Universal Italia, а Виери се воодушеви кога го слушна предлогот на песната.
– Кога го преслушавме демото, чувствувавме дека песната може да биде успешна. За среќа, Леле знае да пее, така што објавувањето на овој сингл е исполнување на сништата за нас. Кој знае, можеби еден ден ќе бидеме успешни како Рики Мартин – рече Виери.

Песната е објавена на 26 јуни и досега има 1.500.000 прегледи на Јутјуб.

 

Поврзани вести

ХОРОР ВО АНГЛИЈА: Познат фудбалер избоден со нож на улица

Влатко Зорба

Драконска казна за Русија: Нема да учествува на Олимписките игри и Светското првенство во Катар

Дали густата магла е причината за хеликоптерската несреќа?

Никола Поповски

Изолација во бикини: Вандерфорд тренира, Пејџ му помага (ВИДЕО)

Челси и Манчестер Јунајтед влегуваат во битка за Јан Облак

Скапоцената јахта на која ужива Роналдо (ВИДЕО)